Aktuality ve školce

Základní škola a mateřská škola Fryšava pod Žákovou horou, příspěvková organizace

zve srdečně všechny rodiče, děti a přátele školy na hravé odpolední setkání

KDY:        VE STŘEDU 6. prosince 2017

KDE:        V MŠ

V KOLIK: OD 15 hod

Dovolujeme si Vás pozvat na setkání v předvánočním čase. Společně si vyrobíme papírové ozdoby a čeká nás také malé vánoční vystoupení dětí.

Těšíme se na vás.

Školáci čtou v MŠ

V rámci spolupráce MŠ a ZŠ Fryšava k nám několikrát týdně dochází šikovní školáci předčítat dětem odpolední pohádku. Školkáčci se rádi setkávají se svými velkými kamarády a na pohádky se vždy těší.

LISTOPAD V MŠ

Podzim se nám chýlí ke konci a děti si pomalu zvykají na školkový řád. I ty nejmenší vedeme k samostatnosti a sebeobsluze, ale i schopnosti, že když potřebují pomoc, umí si o ni požádat buď staršího kamaráda, nebo paní učitelku.

Klademe důraz na samostatné stolování, proto mají děti možnost se samy obsloužit, namazat si pečivo, odnést si nádobí a uklidit své místo. Ve třídě mají neustálý přístup k nápoji, který si mohou nalévat z várnice kdykoli dostanou žízeň.

Děti trénují jemnou a hrubou motoriku zdokonalováním se v sebeobslužných činnostech. Samy se oblékají, zapínají knoflíky, zipy apod. Samozřejmostí je i si svoje místo v šatně dát zase do pořádku. Pokud přeci jen něco při oblékání nejde, pomůže paní učitelka či kamarád.

I s příchodem chladnějšího období využíváme školní zahrady a celého okolí školky. Pozorujeme přírodu, hrajeme si s přírodními materiály (viz foto). Někdy stačí několik šišek a kartonová krabice a užijeme si spoustu legrace.

Říjnové dění v MŠ. Výroba, výzdoba z brambor, seznámení s lezeckou stěnou v tělocvičně školy, vaření ovocných chuťovek a tvoření malých dětí z modelíny.

V úterý 17. října se u nás v MŠ konala drakiáda.

Mateřská školka pořádá RODIČOVSKOU SCHŮZKU, která se koná ve středu 11. října 2017 ve 14.30 hod. v budově
školky.

Srdečně zveme všehny rodiče, děti a přátele školy na příjemné a hravé odpolední setkání ve středu 11. října 2017 od 15.00 do 17.00 hodin v budově školy.