Aktuality ze školy

Navštívili jsme Městské divadlo ve Žďáru nad Sázavou.

V rámci celoročního předplatného jsme se vydali na první letošní představení do Žďáru. Aktivně jsme se zúčastnili hudebního programu o filmových a muzikálových písničkách. Ti nejodvážnější z nás si zkusili i zpěv na podiu s živou kapelou. Moc se nám představení líbilo. Prohlédli jsme si i klidnější část Žďáru. Prošli jsme pěší zónu a v parku u "Ivana" jsme posvačili a trošku se proběhli, než zase přijel autobus. Těšíme se na další cestu do divadla.

Celoroční projekt školního roku 2018/2019 - "Poznáváme rodný kraj"
V letošním školním roce jsme se rozhodli seznámit s nejbližším okolím. Protože naši žáci se do školy scházejí za 4 obcí, chceme je co nejlépe poznat. Budeme si všímat především unikátní krásy Vysočiny, její krásné krajiny, specifik okolních obcí, navštívíme zajímavá místa a zařadíme několik exkurzí k šikovným řemeslníkům. Budeme se učit orientaci v krajině, budeme pozorovat změny v přírodě v jednotlivých ročních obdobích. Navážeme tak na témata probíraná v předmětech Prvouka, Přírodověda a Vlastivěda. Vše zdokumentujeme a zaznamenáme, budeme malovat a tvořit zajímavé věci. Krajina v okolí naší obce si pozornost a péči zaslouží. Předpokládaný podrobný popis projektu naleznete níže pod obrázkem.

Dopravní hřiště 18.9.2018

V úterý 18.9., jsme navštívili dopravní hřiště v Novém Městě na Moravě. Po pravidelné lekci teorie a ověření znalostí z dopravní výchovy jsme si prakticky vyzkoušeli na kolech svoje dovednosti a povědomí o silničním provozu. Jako chodci i cyklisté jsme prakticky předvedli, jak se správně na silnicích, křižovatkách i chodnících chovat. Nakonec zbyl čas i na sladkou odměnu v cukrárně...

Besídka k závěru školního roku 2017/2018
Hasiči u nás ve škole
ZOO Jihlava

ČARODEJNICKÝ REJ

Dopravní hřiště
Děti navštívily dopravní hřiště v Novém Městě na Moravě.

Zápis do 1. třídy

Ve čtvrtek 12.dubna 2018 proběhl zápis do 1. třídy.

Ukliďme Česko

V úterý dne 10. dubna 2018 se děti zapojily do projektu- Ukliďme Česko.

Exkurze Krátká - Velikonoce

Žáci 3. třídy v rámci Informatiky zpracovali prezentaci na vlastní téma.

Ve středu 21. března se na škole uskutečnil DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.

Děti ze 4. a 5. třídy se zúčastnily školní soutěže AJTÍK v Novém Městě na Moravě. Děkujeme Terezce, Elišce a Jirkovi za reprezentaci školy.

Ve středu 7. března děti navštívily hudební představení ve Žďáře nad Sázavou.
Fandíme naším sportovcům na OH.

V pondělí 19.února 2018 proběhlo divadelní představení.
Ve čvrtek 15.2. 2018 se uskutečnil Maškarní karneval. Děti si zatancovaly, zasoutěžily a za odměnu si odnesly sladkou odměnu. Byly vyhlášené tři nejlepší masky dětí ze ZŠ -nejvíce zaujala maska Nelinky Turzo, Terezy Kamenské a Ondřeje Šedého.

Hodina TV v zimním počasí

Ve středu 31.1.2018 si děti ze školy odnášely vysvědčení, které bylo zhodnocením jejich půlroční práce.
Fryšavská zimní olympiáda

V úterý 30. ledna proběhl na naší škole projektový den, který se nesl v duchu zimních olympijských her. Děti se seznámily s historií OH,místem konání letošních her a posléze vypracovávaly pracovní listy - z matematiky, českého jazyka, prvouky. Na závěr proběhlo vyhlášení vítězů a děti dostaly zasloužené odměny.
Zimní radovánky na školní zahradě - leden 2018