Aktuality v MŠ

 
Ve čtvrtek 15.2.2018 proběhl Maškarní karneval. Děti si zatancovaly, zasoutěžily a za odměnu si odnesly sladkou odměnu. Byly vyhlášené tři nejlepší masky dětí z MŠ - nejvíce zaujala maska Františka Bartoně, Vojty Šedého a Terezky Humlíčkové.

 

 

 
 
 
ZŠ a MŠ Fryšava pod Žákovou horou zve na pohádkové představení divadla JÓJO

           "ZVĚDAVÁ POHÁDKA"

Představení o chytré princezně Filipíně, která si vezme jen toho, kdo ji přehádá.

KDE: třída MŠ
KDY: 19. 2. 2018 v 9:30

Cena bude stanovena dle počtu dětí (40-50 Kč)

Na představení zveme i rodiče s dětmi, které školku nenavštevují.
---------------------------------------------------------------
 
Základní škola a mateřská škola Fryšava pod Žákovou horou, příspěvková organizace
 
zve srdečně všechny rodiče, děti a přátelé školy na příjemné a hravé odpolední setkání
 
          rodinného klubu ,,KAŠTÁNEK"
 
KDY: VE STŘEDU 7. února 2018
KDE: V MŠ
V KOLIK: OD 15.00   DO 17.00 hodin
 
 
 
 
 
Vánoční nadílka

Poděkování

Ráda bych touto cestou poděkovala maminkám dvou našich děvčat – paní Lopaurové a paní Tóthové – které dětem do MŠ ušily a jako sponzorský dar věnovaly neobvyklý dárek – indiánské teepee. Radost dětí, které tento dárek „našly“ při nadílce pod školkovým stromečkem, byla obrovská.

Moje poděkování patří i dalším rodičům našich dětí - paní Kadlecové, která přinesla pro každé dítě drobný dárek, a také manželům Bartoňovým, kteří zajistili vánoční stromeček.

Mnoho dalších rodičů nás oslovilo, zda není potřeba něco donést, zařídit, příp. koupit.

Těší mě takový přístup a ještě jednou všem děkuji.

 

                                                                                                    Za kolektiv MŠ Mgr. Jana Fajmonová, vedoucí učitelka

 

Vážení rodiče,

dovolte mi, abych Vám jménem MŠ Fryšava popřála pokojné vánoční svátky, pohodu

a odpočinek mezi svými blízkými a v roce 2018 zejména dostatek zdraví a sílu na vše, co Vás v osobním i pracovním životě čeká.

 

Mgr. Jana Fajmonová

                                                             

 

 

Těšíme se na Vánoce

I v naší mateřské škole jsou přípravy na Vánoce v plném proudu. S dětmi jsme si připomněli duchovní rozměr svátků návštěvou místního kostela a rozhovorem s panem farářem.

… vyrábíme ozdoby na stromeček, připravujeme překvapení pro rodiče, svátečně si zdobíme školku a pekli jsme VÁNOČKY!

V úterý 5. prosince naši školku navštívil svatý Mikuláš se svým doprovodem. Děti statečně odpověděly na Mikulášovy zkoumavé otázky a za statečnost dostaly slavnostní nadílku. Ze setkání s kouzelnými bytostmi si jistě odnesou ponaučení a v příštím roce budou nám ve školce i doma dělat jen samou radost.

 

Rodinný klub Kaštánek

Jako každou první středu v sudém měsíci jsme se sešli s rodiči a přáteli školy v rámci rodinného klubu Kaštánek. Prosincové setkání bylo velmi bohaté na účast, protože si děti pro své rodiny připravily malé vystoupení s vánoční tematikou. Hosté měli příležitost se v předvánočním shonu zastavit na popovídání s přáteli, dát si něco dobrého na zub a vyrobit si krásnou ozdobu na stromeček.

 

 
 

Školáci čtou v MŠ

V rámci spolupráce MŠ a ZŠ Fryšava k nám několikrát týdně dochází šikovní školáci předčítat dětem odpolední pohádku. Školkáčci se rádi setkávají se svými velkými kamarády a na pohádky se vždy těší. 

 

 

LISTOPAD V MŠ

Podzim se nám chýlí ke konci a děti si pomalu zvykají na školkový řád. I ty nejmenší vedeme k samostatnosti a sebeobsluze, ale i schopnosti, že když potřebují pomoc, umí si o ni požádat buď staršího kamaráda, nebo paní učitelku.

Klademe důraz na samostatné stolování, proto mají děti možnost se samy obsloužit, namazat si pečivo, odnést si nádobí a uklidit své místo. Ve třídě mají neustálý přístup k nápoji, který si mohou nalévat z várnice kdykoli dostanou žízeň.

Děti trénují jemnou a hrubou motoriku zdokonalováním se v sebeobslužných činnostech. Samy se oblékají, zapínají knoflíky, zipy apod. Samozřejmostí je i si svoje místo v šatně dát zase do pořádku. Pokud přeci jen něco při oblékání nejde, pomůže paní učitelka či kamarád.

I s příchodem chladnějšího období využíváme školní zahrady a celého okolí školky. Pozorujeme přírodu, hrajeme si s přírodními materiály (viz foto). Někdy stačí několik šišek a kartonová krabice a užijeme si spoustu legrace. 

 

 
Říjnové dění v MŠ. Výroba, výzdoba z brambor, seznámení s lezeckou stěnou v tělocvičně školy, vaření ovocných chuťovek a tvoření malých dětí z modelíny.
 
V úterý 17. října se u nás v MŠ konala drakiáda. 
 
 
Mateřská školka pořádá RODIČOVSKOU SCHŮZKU, která se koná ve středu 11. října 2017 ve 14.30 hod. v budově
školky.
 
                                                       
 
Srdečně zveme všehny rodiče, děti a přátele školy na příjemné a hravé odpolední setkání ve středu 11. října 2017 od 15.00 do 17.00 hodin v budově školy.