Školní rok 2015/2016

Naposledy v tomto školním roce přinášíme pár fotek a jedno video z družiny.

youtu.be/HgXustITMwM

__________________________________________________________________________________________________________

Zahradní slavnost

 

V pátek 10. června jsme společnými silami uspořádali Zahradní slavnost na naší přírodní zahradě. Děti již od rána prožívaly trému, celý den se nesl v duchu nervozity. O půl čtvrté to vypuklo a po prvním malinkém zaváhání ze všech nervozita spadla. Po té jsme si již všichni společně užívali krásné odpoledne strávené se svými příbuznými a přáteli. Nejkrásnější bylo, že zahrada ožila dětmi a dospělými, hudbou a tancem, a také dobrým jídlem a pitím. Atmosféru již brzy přiblíží více fotek ve fotogalerii. Děkujeme za návštěvu a podporu!

__________________________________________________________________________________________________________

Školní výlet Lozice

V naší fotogalerii jsou fotečky z výletu! Koukněte!

 

Projektový den Karel IV. 

Dne 20. května se naše škola proměnila v badatelské centrum. Předmětem našeho bádání byla doba a život Karla IV. Děti se během dne dozvěděly, jaká móda byla běžná za Karla IV., jak probíhali rytířské souboje (jeden si také vyzkoušeli) a samozřejmě mnoho informací o samotném císaři. Své znalosti a vědomosti nakonec proměnili v cenné body ve hře Riskuj! Sledujte naši Fotogalerii!

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Sběr papíru

Díky všem, kteří přispěli do našeho kontejneru na papír, jsme vydělali společně 1660,- Kč. Tyto peníze budou použity pro naše žáčky. Mnohokrát děkujeme také za rychlé jednání pana starosty ohledně zakrytí kontejneru plachtou. Příští rok se těšíme na překonání částky!

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Ve Fotogalerii jsou nové krásné fotky ze školky - Kaštánku a z jarního úklidu zahrady od paní Žůrkové (děkujeme). Kdyby náhodou někdo neměl přístupová hesla, napište nebo zavolejte do školky/ školy.

A tady je taky jedno video!

_________________________________________________________________________________________________________________________________

V pátek 29. dubna jsme zažili ve škole a školce Čarodějnický  den. Všude se to hemžilo kouzelníky a kouzelnicemi, čaroději a čarodějkami. Na jednu chvíli se jim dokonce podařilo vylézt z budovy a postrašit místní obyvatelstvo! Nicméně nakonec vše dobře dopadlo, zlověstné síly byly zažehnány a temnota poražena. Odpoledne byl čas na úklid zahrady.
MOC VŠEM PRACOVNÍKŮM DĚKUJEME ZA OHROMOU PRÁCI A ZAPOJENÍ!
Malinkou odměnou potom mohlo být krátké akrobatické vystoupení a výtečný špekáček od JATKY FRYŠAVA, který jsme dostali jako sponzorský dar. Za což také mockrát děkujeme! Ve fotogalerii snad brzy přibudou fotky také z odpolene, proto buďte trpěliví a sledujte naše stránky!

 

Škola a školka se v pátek 15. dubna zúčastnila akce UKLIĎME ČESKO.

 

__________________________________________________________________________________________________________

Ve středu 23. března jsme byli v Krátké. Jsme moc šikovní, protože jsme šli pěšky téměř 5 kilometrů a po té ještě celé dopoledne zjišťovali Jak to bylo na Velikonoce. Moc děkujeme Sáře za velmi zajímavý program a rodičům za odvahu, že nás pustili do nevlídného počasí. Zde jsou fotografie z programu a zde kratičké video. 

 

 

 

_________________________________________________________________________________________________________________       
 V pátek 26. února měli žáci připravený program od pana Martina Kubáta o životě a díle Bedřicha Smetany. Jak se dětem program líbil se můžete podívat ve fotogalerii. Najdete zde také odkaz na video :)
______________________________________________________________________________________________________        
        Nezahálíme ani na webu školy a nově jsme pro Vás připravili fotogalerii
__________________________________________________________________________________________
 
  •  Únor 2016

        Rozhodnutí o přijetí žáků pro školní rok 2016/2017 naleznete v levém sloupci v záložce ZÁKLADNÍ ŠKOLA/ Dokumenty.

___________________________________________________________________________________________________________

Leden 2016

 

  •  

    Po Vánocích jsme se opět sešli v naší malé školičce. Ačkoliv nám osud připravil mnoho překvapení, vyrovnáváme se s nimi statečně. Snažíme se využít krásných zimních dnů a pokud nám to rozvrh dovolí, trávíme tělocviky a družinu na sněhu. V novém pololetí, s novým panem ředitelem a paní učitelkou, rozjíždíme kolo našeho společného života, abychom sobě i ostatním ukázali, že jsme prostě dobří! 

Vánoční noc ve škole

jsme si společně hezky užili, pohádku O kouzelném zvonu nám zahrál Jan Hrubec, zazpívali jsme si koledy, štědrovečerně povečeřeli, nadělili si krásné dárky, dlouho ponocovali a nezapomněli ani na zvířátka. 

A teď už jen veselé Vánoce všem!

Mik, miku, mik, miku, Mikuláš ... aneb andělsko-čertovský den u nás ve škol(c)e

 

 

Draci na kopci

 

Co myslíte, kdo se nalítal víc?:-)

Bláznivý den jsme ve zdraví přežili:-)

 

  •  

V bláznivém oblečení jsme upravili popletené pohádky, vymysleli si vlastní řeč, při pokusech vyrobili neviditelný inkoust či rozložili barvy fixů a podle receptu upekli vlastní neuvěřitelně barevnou (a velmi dobrou) buchtu. Fotky z našeho veselého dne najdete ve školním fotoalbu. Po prázdninách už jsme zase zcela klidní:-)

Scoolweb 2015 - soutěž školních webů

 

 

Náš školní web postoupil mezi deset finalistů v kategorii neúplně organizovaných škol. Podpořte nás, prosím, kliknutím (zdarma) na www.scoolweb.cz/finaliste/84 Moc děkujeme a šiřte zprávu dál! :-)  

Anketa Strom roku 2015 zná svého vítěze!

V anketě Strom roku 2015 jsme se s námi nominovaným javorem umístili na krásném 6. místě s 2373 hlasy (více viz www.stromroku.cz). Děkujeme všem, kteří nás podporovali, ať už sběrem hlasů, podpisem nebo zasláním DMS. O tom, jak bude se získanými finančními prostředky naloženo, Vás budeme informovat. 

 

 

72 hodin úspěšně za námi

 

Ještě jednou velký dík všem, kteří mohli a neváhali obětovat část víkendu a zapojili se s námi do projektu 72 hodin. Jak pravilo letošní motto - Mákli jsme a bylo to, díky vaší hojné účasti a skvělé kooperaci ještě i celkem rychle a v rozsahu, který jsme ani nepředpokládali. Snad z toho máte dobrý pocit jako my:-)Fotky najdete ve školním albu na rajčeti.

72 hodin letos již potřetí! - MÁKNEM A BUDE TO!

 

 

  •  

Zapojte se s námi již potřetí do akce 72hodin pro lidi, přírodu a místo, kde žiješ (více na www.72hodin.cz) - letos s projektem ZASAĎME (SI - SE O) BUDOUCNOST a přijďte v sobotu 10. října do školy pomoci se zazimováním a drobnými úpravami zahrady a úklidu nevyužívaných prostor školy. Budeme potřebovat i silné chlapské ruce. Letos to sice na Přibáně nejspíš nebude, ale za dobrý pocit to určitě stojí!:-) Děti prosíme s doprovodem dospěláka. Pro účastníky za 30 Kč krásná trička. Začínáme v 9:00, v 10.00 společně zasadíme strom, zdržet se můžete podle Vašich možností. S sebou pracovní oblečení a rukavice, drobné občerstvení (buchta, sušenky, ovoce...) a kdo má možnost nářadí k likvidaci starého nábytku (palice, šroubovák...). V plánu i společný oheň. Přidáte ruku k dílu? Dejte nám obratem vědět. Děkujeme. 

Webové stránky postupně upravujeme. Nově můžete využít OMLOUVÁNÍ ŽÁKŮ POMOCÍ KONTAKTNÍHO FORMULÁŘE  v záložce kontakty (pouze informačně, nenahrazuje omluvný list).

Pokud Vám na našich stránkách něco chybí, budeme rádi, dáte-li nám to vědět na níže uvedené kontakty. Děkujeme!

 

 

Pavouček Čenda a jiné příběhy ...

Vědomostní běh a společné dopoledne v Zubří

V červnu byly děti ze ZŠ Zubří u nás, teď jsme byli s návštěvou na řadě my. V Zubří jsme se sešli ještě se školou z Pohledce a společně pak poměřili síly ve vědomostním běhu, kde rozhodovala nejen správnost odpovědí, ale i rychlost našich nohou. Konkurence byla vysoká, téměř 60 dětí! Z devíti oceněných míst jsme čtyři získali my:-) Po skončení běhu jsme se ještě utkali ve fotbale, společně si opekli špekáčky a cestou na vlak do Olešné si ještě prohlédli školu. Těšíme se na příští setkání!

Výstava stará škola

Společně jsme si prošli výstavu k blížícímu se výročí založení školy, kterou připravili u příležitosti Setkání rodáků přátelé školy. Podívali jsme se na staré školní dokumenty, prohlédli si fotografie, kroniky (ve kterých jsme našli zápisy našich dědečků a babiček), pomůcky, učebnice a dokonce jsme si vyzkoušeli sezení v historické lavici a psaní perem namáčeným do kalamáře. Kromě staré školy zde byla k vidění fotografická výstava finálových stromů nominovaných v anketě Strom roku 2015.